معرفی سامانه عوارض خودرو

معرفی سامانه عوارض خودرو

title-line

نرم افزار مدیریت عوارض خودروی سپهر، مبتنی بر تکنولوژی جاوا (J۲EE) بوده و به صورت تحت وب کلیه امکانات لازم برای محاسبه عوارض، صدور فیش عوارض خودرو، مدیریت برچسب، ارسال فیش و برچسب از طریق پست، پرداخت الکترونیکی عوارض با کارت‌های عضو شبکه شتاب و بسیاری امکانات دیگر را برای مسئولین و کارمندان بخش عوارض خودرو به صورت ساده، مطمئن و کارآمد فراهم می‌کند.
 
نرم افزار عوارض خودرو سپهر کلیه فرآیند های واحد عوارض خودرو را مکانیزه نموده و بستر لازم برای پرداخت عوارض خودرو به صورت الکترونیکی را فراهم می‌کند. پس از انجام این پروژه، کلیه فعالیت‌های واحد عوارض خودرو شهرداری توسط نرم افزار سپهر انجام شده و ارباب رجوع ضمن امکان مراجعه حضوری می‌تواند بجای مراجعه به باجه های اخذ عوارض خودرو به پرتال شهرداری مراجعه کند و مبلغ قابل پرداخت برای سال‌هایی که عوارض نداده است، را از طریق کارت‌های عضو شبکه شتاب پرداخت کند؛ و برچسب و فیش مهر شده توسط شهرداری را از طریق پست دریافت نماید.
 
نرم افزار مدیریت عوارض خودروی سپهر به گونه‌ای طراحی شده است که هم پرداخت حضوری و هم پرداخت اینترنتی عوارض خودرو امکان پذیر باشد. بدین‌صورت که اگر شخصی به باجه اخذ عوارض خودرو برای پرداخت مراجعه کند، مأمور وصول مشخصات خودرو را در نرم افزار جستجو می کند، سوابق پرداختی او را مورد بررسی قرار می دهد و به ازای سال‌هایی که شخص بدهی دارد، فیش صادر می کند. ارباب رجوع پس از مراجعه به بانک و پرداخت مبلغ عوارض، رسید بانک را به مأمور وصول تحویل می دهد و برچسب و فیش مهر شده شهرداری را دریافت می کند.
 
در نرم افزار عوارض خودرو سپهر، شهرداری‌هایی که از این نرم افزار استفاده می کنند، قادر به چک نمودن سوابق پرداختی و اطلاعات خودرو در دیگر شهرداریها می باشند و ارباب رجوع دیگر ملزم به ارائه آخرین فیش پرداختی خود برای سایر شهرداری‌های مجهز به وب سرویس‌های ارسال و دریافت نمی‌باشد.