سامانه عوارض خودرو ملی سپهر


     سامانه عوارض خودرو ملی سپهر، با همکاری شهرداری‌های برخی از مراکز استان‌ها نظیر یزد، اهواز و گرگان راه‌اندازی گردید. در این سامانه یک شهرداری می‌تواند به اطلاعات خودروها و سوابق پرداختی آن‌ها در بیش از 11 استان کشور دسترسی داشته باشد. پایگاه داده متمرکز در نظر گرفته‌شده برای این سامانه ظرفیت ذخیره و پردازش بیش از 30 میلیون خودرو را دارا بوده و به صورت توزیع‌شده فعالیت می‌کند.

سامانه عوارض خودروی ملی سپهر با حفظ یکپارچگی داده‌های سیستم، کلیه گزارشات و درآمدهای واصله را به تفکیک شهرداری‌های عضو مجموعه مدیریت می‌نماید. در این سامانه هر منطقه از هر شهرداری درآمد خود را در حساب تعریف‌شده خود اعم از بانک شهر، بانک ملی، بانک تجارت و ... دریافت می‌نماید و درآمدهای شهرداری‌ها به صورت تفکیک‌شده مدیریت می‌گردد.

سامانه عوارض خودروی ملی سپهر شهروندان می‌توانند با مراجعه به پرتال شهرداری محل سکونت خود بر روی گزینه پرداخت عوارض خودرو کلیک نمایند سپس به صورت خودکار به صفحه ویژه شهرداری محل سکونت خود در سامانه عوارض خودروی ملی سپهر هدایت می‌شوند. شهروندان می‌توانند ضمن مشاهده اطلاعات خود نسبت به پرداخت اینترنتی عوارض خودرو اقدام نمایند و درآمد مربوطه بلافاصله و مستقیماً به حساب شهرداری مربوطه واریز می‌گردد. برای مشاهده سایر امکانات این سامانه می‌توانید محصول عوارض خودرو صبا را از اینجا مشاهده نمایید.